ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید
0 تومان
پیگیری سفارش


قهوه فول کافئین چیست و کدام نوع قهوه کافئین بیشتری دارد

قهوه فول کافئین چیست و کدام نوع قهوه کافئین بیشتری دارد؟

گاهی اوقات برای شارژ شدن بدن و کسب انرژی مضاعف جهت انجام کارها و رفع کسالت و از بین رفتن بیحالی و خواب آلودگی، به سراغ نوشیدن قهوه می رویم.

با مطالعه مقاله قهوه فول کافئین چه قهوه ای هست؟ ، با مقدار کافئین موجود در قهوه آشنا می شوید تا در آینده بتوانید انتخاب درستی از نوع قهوه مناسب مصرف خود داشته باشید.

مطالعه ادامه قهوه فول کافئین چیست و کدام نوع قهوه کافئین بیشتری دارد؟


خرید و فروش و واردات و پخش و مشخصات انواع آبجو و قهوه و شکلات و انرژی زا و تجهیزات قهوه و کافی شاپ و مشتقات قهوه


رست قهوه و تاثیر آن بر مقدار کافئین قهوه:

رست قهوه و تاثیرش بر مقدار کافئین قهوه

مقدار رست دانه های قهوه بر میزان کافئین موجود در قهوه اثر دارد اما میزان رست نباید خیلی زیاد باشد. تاثیر مقدار رست قهوه در میزان کافئین آن خیلی چشمگیر نیست. شاید اینگونه به نظر بیاید که دانه  قهوه هر چه قدر که تیره تر باشد، یا رست بیشتری داشته باشد، دارای کافئین بیشتری است. شاید احساس می کنید هر چه قدر دانه های قهوه روشن تر و رست کم تری داشته باشند ، کافئین قهوه کم تر و ملایم تر است ، اما در واقع اینگونه نیست و فقط طعم قهوه ها با هم فرق خواهد داشت.

یک مورد جالب درباره رست دانه های قهوه این است که، دانه هایی که رست بیشتری دارند، کافئین بیشتری هم از دست داده اند. عمل رست قهوه، باعث از بین رفتن مقداری کافئین هم می شود اما باز هم خیلی تاثیرگذار و قابل تعمل نیست. در در نظر داشتن مقدار رست دانه های قهوه فقط به مزه و طعم قهوه باید توجه داشت.

پس برای اینکه بدانیم، قهوه فول کافئین چیست؟ و برای بیشتر کردن کافئین قهوه چه باید کرد؟ همراه ما باشید!


شیوه دم کردن قهوه و مقدار کافئین آن:

در این قسمت می خواهیم بدانیم چگونه می توان با شیوه دم کردن قهوه، یک قهوه فول کافئین داشته باشیم. باید مطلع باشید که مقدار کافئین موجود در قهوه در رویه دم کردن قهوه می تواند تغییر کند. در واقع نتیجه ای که از روش دم کردن قهوه روی قهوه فول کافئین آزمایش شده ، این است که، هر چه قدر قهوه بیشتر دم بکشد و زمان دم کشیدن آن بیشتر باشد، مقدار کافئین قهوه هم بیشتر خواهد شد. در واقع در هر بار سرو کردن، مقدار کافئین بیشتر خواهد شد و این نکته مهم ان است.

بر اساس تحقیقات و آزمایش هایی که انجام شده است، یک اونس از یک شات قهوه اسپرسو دارای 50 میلی گرم کافئین است و فنجان 12 اونسی از قهوه اسپرسو دم کشیده دارای 120 میلی گرم کافئین دارا است.

در انوع روش دم کردن قهوه برای قهوه فول کافئین می توان به روش دم کردن قطره ای با قهوه ساز فیلتری اشاره کرد. این روش دم کردن قهوه باعث افزایش میزان کافئین در قهوه می شود که از روش فرنچ پرس هم مقدار کافئین قهوه را بیشتر می کند.


مقدار آسیاب قهوه و تاثیر آن بر کافئین موجود قهوه:

مقدار آسیاب قهوه و تاثیر آن بر کافئین موجود قهوه

از مواردی دیگری که بر مقدار کافئین موجود در قهوه اثر می گذارد، آسیاب قهوه است. هر چه قدر که دانه های قهوه اسیاب بیشتری شده باشد و پودری شده باشد، میزان کافئین بیشتری هم خواهد داشت. قهوه ریزتر با مقدار زمان دم کشیدن بیشتر، قهوه با کافئین بیشتری را تحویل خواهد داد.


قوی ترین قهوه ها از نظر میزان کافئین:

اگر قهوه فول کافئین می خواهید، پیشنهاد می شود که از دانه قهوه روبوستا با رست دارک استفاده نمایید. دانه های قهوه روبوستا دارای کافئین بیشتری هستند و این میزان در دانه قهوه عربیکا کم تر می شود. در واقع هر قهوه ای که از دانه های روبوستا بیشتری تشکیل شده باشد، کافئین بیشتری خواهد داشت. در هنگام خرید قهوه با کافیین بالا، حتما به این مورد توجه داشته باشید و می توانید از فروشنده هم در این خصوص پرسش کنید.

از انواع قهوه با کافئین بالا می توان به اسپرسو اشاره کرد. در واقع یک سینگل شات اسپرسو دارای 77 میلی گرم کافئین است.

یک فنجان کلدبرو دارای 240 میلی گرم کافئین است و مقدار کافئین آن، بیشتر از یک شات اسپرسو است. پس درست است که مقدار کافئین در اسپرسو بیشتر است اما یک وعده نوشیدنی از کلدبرو دارای کافئین بیشتری است تا قهوه اسپرسویی که کافئین بالا است.

می‌توان پرکافئین ترین قهوه را قهوه ای دانست که توسط دستگاه اسپرسوساز با فرنچ پرس تهیه شده است و بعد ار آن قهوه ترک و کلدبرو قرار می‌گیرند. در رتبه سوم از نظر قهوه کافئین بالا، می توان موکاپات را قرار داد.


مقدار کافئین قهوه روبوستا:

همان طور که اشاره شد، قهوه روبوستا دارای کافئین بیشتری از قهوه عربیکا است و این مقدار به دو برابر می رسد. قهوه روبوستا دارای طعم تلخ تری نسبت به عربیکا دارد. در بیشتر کشورها، قهوه عربیکا به دلیل طعم ملایم و بهتر، پرطرفدارتر است اما جالب است که در ایران بیشتر افراد قهوه روبوستا را دوست دارند! و البته انتخاب نوع قهوه کاملا بر اساس ذائقه انجام می‌گردد.

انواع قهوه تازه روبوستا که از قهوه فول کافئین است در فروشگاه معتبر و اینترنتی حراجی موجود است. برای دریافت راهنمایی بیشتر در انتخاب قهوه با کافئین بالا می توانید جهت مشاوره با کارشناسان فروشگاه آنلاین قهوه حراجی از طریق واتساپ در ارتباط باشید.


فوائد کافئین برای بدن چیست؟

اگر خوردن قهوه کافئین بالا با اعتدال باشد می‌تواند برای بدن فواید زیادی داشته باشد.

از فواید نوشیدن قهوه با کافیین بالا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • لاغری و چربی سوزی و کاهش وزن بدن

  • کاهش اشتها برای لاغر شدن

  • سوزاندن کالری و در نتیجه لاغری

  • بالا رفتن هوشیاری

  • بهتر شدن عملکرد مغر در افراد

  • بالا بردن کارایی بدن برای انجام ورزش و بدنسازی


جمله پایانی:

در این مقاله درباره قهوه فول کافئین چیست و انواع قهوه با کافئین بالا و موارد موثر در بالا بردن کافئین قهوه خواندیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله، من بعد بتوانید قهوه مورد نظر خود را با دقت و شناخت بهتر و براساس ذائقه و سلیقه خود انتخاب نمایید.


سوالات مرتبط با قهوه فول کافئین:

بیشترین مقدار کافئین در قهوه روبوستا است و در انواع قهوه ها، قهوه اسپرسو دارای کافئین بیشتری است.

آیا  مقدار رست قهوه در میزان کافئین آن اثر می گذارد؟

در واقع حرارت و رست دانه های قهوه در میزان کافئین آن هیچگونه تاثیری نخواهد داشت. شاید دانه های با رست کم تر که خیلی حجیم نیستند، کافئین بیشتری هم دارند.

قهوه دمی کافئین بیشتری دارد یا قهوه فوری؟

مشخص است که هر چه زمان دم کشیدن قهوه بیشتر باشد مقدار کافئین بیشتری هم دارد و قهوه دمی دارای کافئین بیشتری است.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test