ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید
0 تومان
پیگیری سفارش


موضوع مهمی که احتمالا بسیاری از علاقه مندان به قهوه تا بحال با آن روبرو شده یا خواهند شد، ریختن قهوه بر روی لباس‌شان می باشد.

چگونه لک قهوه را از روی لباسمان پاک کنیم؟

لکه قهوه گاهی اوقات می تواند دائمی و برای همیشه بر روی لباس باقی بماند و لذا به همین دلیل قبل از آسیب زدن دائمی لکه قهوه، مهم است که اقدام لازم و عاجل برای پاک کردن و از بین بردن لکه های قهوه موجود بر روی البسه بلافاصله انجام شود زیرا هرچه لکه زمان بیشتری روی لباس بماند، از بین بردن آن نیز دشوارتر خواهد شد.

شاید یکی از سخت ترین لحظات زندگی این است که صبح به سختی و با عجله قهوه خود را آماده کنید اما در هنگام خوردن آن، قهوه بر روی لباستان بریزد که این موضوع باعث میشود تا هم لباستان کثیف شود و احتمالا هم بدنتان بسوزد و هم قهوه تان از دست برود.

در یک زمان سه دردسر یکجا گریبانگیرتان شده است!!!


آیا برخی از پارچه ها بیشتر در معرض لکه های قهوه هستند؟

اگر چه اکثر پارچه ها دارای ساختار مشابهی هشتند و جهت پاک کردن لک ها می توان از مواد شوینده ضد لک استفاده کرد، ولی باز هم لازم است شما قبل از اینکه تصمیم بگیرید تا لکه قهوه را از روی لباس خود تمیز کنید به ساختار و جنس پارچه آن دقت کنید!

پارچه های مختلف دستورالعمل های مختلفی برای تمیز کردن دارند. بعضی از آنها به آب سرد و بعضی دیگر به آب گرم نیاز دارند، برخی برای تمیز شدن به مواد شوینده سنگین و برخی دیگر تنها به نور نیاز دارند.

بنابراین قبل از اینکه از روش هایی که برای شما شرح خواهیم داد استفاده کنید، حتما از مشخصات جنس لباس خود مطمئن شوید.

خرید آنلاین پودر قهوه اسپرسو

برای پاک کردن لکه های قهوه به چه موادی نیاز داریم؟

برای پاک کردن لکه قهوه، مواد و روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید، در این بخش به بررسی متداول ترین موادی می پردازیم که به احتمال زیاد در خانه شما پیدا می شوند.

نمک:

برای پاک کردن لکه های قهوه از لباس می توانید با خیال راحت از نمک استفاده کنید، دلایل استفاده از نمک بسیار زیاد است، زیرا می تواند به راحتی به عمق پارچه نفوذ کند و لکه را از بین ببرد.

اینکار وقتی که لکه هنوز مرطوب است بهتر جواب می دهد، کافی است روی محل لک شده نمک بریزید و بگذارید یکی دو دقیقه آنجا بماند، سپس آن را با استفاده از مسواک تمیز کنید تا از پخش شدن لکه نیز جلوگیری شود.

جوش شیرین:

جوش شیرین یک ماده پاک کننده آزمایش شده برای لکه ها است، برای استفاده از آن، باید ابتدا لکه قهوه را با یک حوله یا دستمال کاغذی مرطوب پاک کنید و سپس جوش شیرین را روی منطقه بپاشید و سپس به آن یک یا دو دقیقه فرصت دهید تا داخل الیاف لباس نفوذ کند، سپس آن را با یک حوله خشک تمیز کنید، ممکن است علائم قهوه هنوز کمی بر روی لباستان وجود داشته باشد، اما باعث می شود لکه ماندگار نشود و می توانید به راحتی آن را در ماشین لباسشویی انداخته و آنگاه لکه به راحتی از بین خواهد رفت.

سرکه:

شاید سرکه به خاطر بوی شدید آن خیلی باب میل شما برای استفاده نباشد، اما استفاده از آن مخصوصا سرکه سفید نشان داده که می تواند برای تمیز کرد لکه تاثیر فوق العاده ای داشته باشد.

خرید آنلاین دان قهوه اسپرسو

نحوه تمیز کردن لکه از روی لباس:

در ابتدای کار، لباس را زیر آب سرد بگیرید و پس از خیس شدن نمک و جوش شیرین را بر روی لکه بریزید، بعد از چند دقیقه با مسواک لکه را تمیز کنید. ( برای اینکار از سرکه هم می توانید استفاده کنید )

سپس بهتر است لباستان را درون ماشین لباسشویی قرار دهید تا کاملا لکه از بین برود، در صورتی که لکه باز هم کاملا پاک نشده بود می توانید از موادی همچون خمیر دندان ، پودر بچه و صابون نیز استفاده کنید.

روش های دیگر تمیز کردن لکه قهوه از لباس:

تا اینجای کار یکی از اصلی ترین روش هایی که می توانید برای پاک کردن قهوه از روی لباس  استفاده کنید را توضیح دادیم، اما اگر امتحان کردید و نتیجه نگرفتید می توانید از روش های دیگری نیز استفاده کنید:

استفاده از آب و صابون:

یادتان باشد اگر لکه قهوه شما سطحی و کم رنگ بود در همان ابتدا با استفاده از آب سرد برای پاک کردن لکه اقدام کنید. اما یادتان باشد اینکار باید قبل از خشک شدن لکه انجام شود و آب سرد را باید از پشت لباس بر روی لکه بریزید و دقت کنید که آب را به صورت مستقیم بر روی لکه نریزید چون باعث پخش شدن آن می شود.

روش های طعم دار کردن قهوه

اما اگر با آب سرد نتیجه نگرفتید می توانید صابون را با آب ولرم ترکیب کنید و لکه قهوه را به مدت تقریبا نیم ساعت درون آن قرار دهید و سپس لباس خود را با آب سرد بشویید. اگر لکه کمی باقی مانده بود می توان اینکار را برای یکبار دیگر با آب و صابون جدید تکرار کرد.

استفاده از خمیر دندان:

شاید اکثر افراد برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس نام خمیردندان را نشنیده باشند، ولی باید گفت که خمیر دندان میتواند نتیجه فوق العاده ای برای پاک کردن لباس کثیف شما داشته باشه!

روش کار به این شکل می باشد که در ابتدا با یک پارچه مرطوب به آرامی روی لکه قهوه بکشید، البته به شکلی که باعث پخش شدن آن نشود و در ادامه مقدرای خمیر دندان بر روی لکه لباس خود مالیده و با یک خمیر دندان نرم به آرامی شروع به تمیز کردن لکه قهوه از روی لباس کنید.

دستورالعمل و فرمول و چگونگی و روش پاک کردن لکه قهوه از لباس | راه حل پاک کردن لکه قهوه از روی پارچه | راه حل و روش پاک کردن لکه قهوه از روی فرش | راه حل و روش پاک کردن لکه قهوه از روی مبل | راه حل و روش پاک کردن لکه قهوه از روی صندلی

خرید آنلاین و اینترنتی قهوه و مشتقات قهوه و انواع نوشیدنی فوری

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test