نوشیدنی‌های پرکالری را کنار بگذارید و به سوی چای دارچین دوغوش کم کالری بروید. یک فنجان چای دارچین دوقوش درحدود دو تا سه کالری دارد. همین مسئله، تفاوت میان چای دارچین DOGUS و دیگر نوشیدنی‌ها را نشان می‌دهد. طعم و عطر بینظیر چای دارچین دوغوش، شما را از قند بی‌نیاز می‌کند. بدون قند بودن چای دارچین، آن را به یک نوشیدنی ایده‌آل برای جلوگیری از اضافه وزن و چاقی که در راس دلایل ابتلا انسان به چاقی و قند خون بالا قرار دارند مبدل می‌سازد.

دارچین به عنوان یک ادویه، سال‌ها در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار گرفته است. دارچین، سرشار از پلی فنول می‌باشد که قند خون بالا یا نامتعادل را تنظیم می‌کند. قند خون ثابت، تمایل بدن به غذا را کاهش می‌دهد و همین، نشان دهنده خواص دارچین برای کاهش وزن هست.

چای دارچین DOGUS، پتاسیم بالایی دارد. علاوه بر این، سطح سالم pH را محافظت می‌کند. پتاسیم، اثر سدیم در فشار خون را خنثی می‌کند و این کار را با تنظیم کردن آن انجام می‌دهد.

چای دارچین دوغوش، مرجع خوبی از آنتی اکسیدان نیز هست که به رها شدن بدن از رادیکال‌های آزاد که موجب لطمه سلولی و مریضی می‌شود نیز مساعدت می‌کند.

چای دارچین دوغوش، علاوه بر پتاسیم، مرجع خوبی از منگنز نیز هست. گرچه بدن ما به مقدار اندکی از این ماده معدنی احتیاج دارد، اما نباید اهمیت آن را در بدن ندید گرفت. دیگر مواد معدنی موجود در چای دارچین، منیزیم، روی، آهن و مس می باشند.

چای دارچین سرشار از ویتامین B. علاوه بر این فرآیند پیری را نیز کند می‌کند.

در ادامه این مطلب با پر اهمیت ترین خواص چای دارچین بیشتر آشنا میشوید:

1. سطح کلسترول بدن را متعادل می‌کند:

چای دارچین دوغوش در کاهش سطح کلسترول بدن نقش بسزایی دارد. پژوهش ها و تحقیقات زیادی ثابت کرده‌اند که نوشیدن منظم چای دارچین، سطح کلسترول خون را در بدن تنظیم می‌کند. کلسترول بسیار بالا در بدن موجب اختلال و بیماری‌های متفاوت و خطرناکی می‌شود.

2. قند خون را کنترل می‌کند:

نوشیدن چای دارچین دوغوش، مقاومت بدن در مقابل انسولین را افزایش می‌دهد. ساختن یک مقاومت انسولینی قوی، بسیار با اهمیت هست، زیرا انسولین فراوان، قند خون را افزایش می‌دهد که می‌تواند به دیابت منتج گردد. نوشیدن با نظم چای دارچین دوغوش می‌تواند از دیابت جلوگیری کرده و آن را معالجه کند. دارچین در بر دارنده کورامین هست که نوسان قند خون را سرکوب می‌کند.

3. عفونت‌های مخمری را معالجه می‌کند:

اگر به سبب پیشینه خانوادگی، با استعداد دیابت هستید، استفاده با نظم چای دارچین به کاهش این مشکل مساعدت می‌کند. عفونت‌های مخمری را معالجه می‌کندمطالعات ثابت کرده‌اند که چای دارچین، قدرت معالجه عفونت‌های مخمری بویژه قارچ کاندیدا و باکتری اشریشیا را دارد.

4. چای دارچین با سندرم روده تحریک‌پذیر مقابله می‌کند:

باکتری‌ها و قارچ‌های عامل عفونت، به ابزار ترکیبات نادر و منحصر به فرد موجود در دارچین کشته می‌شوند. با سندرم روده تحریک‌پذیر مقابله می‌کند و چای دارچین دوغوش می‌تواند با قتل باکتری‌های عامل اختلال بویژه سندرم روده تحریک‌پذیر، دستگاه گوارش را تسکین دهد.

5. چای دارچین گوارش را تنظیم می‌کند:

اگر دچار وضعیتی شدید که عمل دفع برای شما سخت گردید، تنها چیزی که احتیاج دارید، یک فنجان چای دارچین دوغوش ترکیه هست تا حرکت روده شما را تنظیم کند. چای دارچین می‌تواند از سوءهاضمه و دیگر مشکلات گوارشی مثل اسهال، یبوست، گرفتگی و درد شکم خلاص کند. دارچین، در بر دارنده کاتچین هست که فرآیند گوارش را بهبود می‌بخشد.

6. کاهش وزن را افزایش می‌دهد:

نوشیدن چای دارچین می‌تواند نفخ و سوءهاضمه را کاهش دهد. اگر دچار چنین مشکلی هستید، نوشیدن چای دارچین می‌تواند مساعدت خوبی باشد.

7. کارکرد مغز را تقویت می‌کند:

کاهش وزن را افزایش می‌دهدنوشیدن با نظم چای دارچین می‌تواند چربی‌های بدن بویژه چربی‌ها شکمی را کاهش دهد. اگر به خوردن غذا‌های شیرین علاقه دارید، خوردن یک فنجان چای دارچین می‌تواند چربی را کاهش دهد.

8. گردش خون را افزایش می‌دهد:

کارکرد مغز را تقویت می‌کندچای دارچین می‌تواند حافظه، هوشیاری و قدرت مغز را افزایش دهد. اگر در خانه یا محل کار احساس خستگی داشتید، نوشیدن چای دارچین دوغوش اصل تولید ترکیه می‌تواند در افزایش کارایی به شما مساعدت کند. نوشیدن چای دارچین می‌تواند ذهن شما را باز کند، زیرا نشانه ها استرس‌زا را برطرف می‌کند. نوشیدن با نظم چای دارچین، کارکرد مغز را افزایش داده که موجب باهوش‌ترو هوشیار‌تر شدن شما شده و کارایی شما را افزایش می‌دهد.

9. مشکلات قلبی را برطرف می‌کند:

ثابت شده که استفاده دارچین می‌تواند مهارت‌های شناختی و عملی را بالا ببرد. دارچین در گردش خون مناسب نقش دارد.

10. خطر سرطان روده بزرگ و گردن رحم را کاش می‌دهد:

دارچین در بر دارنده ترکیبات ضد انعقاد خون هست که موجب جریان مناسب خون می‌شود. این از تندرستی قلب نیز محافظت می‌کند، زیرا لخته خون می‌تواند موجب سکته و حمله‌های قلبی گردد. وقتی که خون، گردش شایسته ای داشته باشد، وضع قلب تثبیت می‌شود.

11. قاعدگی دردناک را تسکین می‌دهد:

مشکلات قلبی را برطرف می‌کند علاوه بر این‌که دارچین می‌تواند گردش خون را افزایش داده و به تندرستی قلب مساعدت کند، استفاده آن می‌تواند جلوی پیشرفت مشکلات قلبی را نیز بگیرد. دارچین، سرشار از منگنز هست که نقش پررنگی در رشد و محافظت بافت همبند دارد.

12. دهان را خوشبو می‌کند:

خطر سرطان روده بزرگ و گردن رحم را کاش می‌دهدبه سبب قدرت در کاهش قند خون، دارچین موجب بهبود ضعیت روده بزرگ نیز می‌شود. چای دارچین، علاوه بر کاهش خطر سرطان روده بزرگ از دیگر اختلالات روده بزرگ مثل ملانوما و لنفوم نیز جلوگیری می‌کند. اگر به این مشکلات روده بزرگ دچارید، به نوشیدن یک فنجان چای دارچین عادت کنید، زیرا می‌تواند موجب بهبود مریضی شما گردد.