ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید
0 تومان
پیگیری سفارش


 زمان نوشیدن یک فنجان قهوه تازه، رابطه مستقیمی با میزان هورمون کورتیزول دارد (رابطه قهوه و هورمون کورتیزول). منظور از کورتیزول تنها هورمون استرس نیست، بلکه با مقدار هوشیاری بدن نیز مرتبط است. برای اینکه نوشیدن یک فنجان قهوه در شروع روز بتواند بیشبه مقدار کافی و مورد نیاز شما را سرحال کند، باید آن فنجان محتوی قهوه خوش عطر و طعم‌تان را بین ساعات 9:30 تا 11:30 میل نمایید تا حداکثر خاصیت مورد نظرتان از آن فنجان جادویی را کسب نمایید!

مناسب ترین ساعت نوشیدن قهوه چه ساعتی است؟

 در واقع بهترین ساعت جهت نوشیدن قهوه ، ساعت 10:30 صبح است، چرا که در این ساعت میزان هورمون کورتیزول موجود در بدن، در پایین‌ترین میزان خود قرار گرفته است. باید توجه نمایید اگر در غیر از زمانی که میزان هورمون کورتیزول در پایین‌ترین سطح خود است، قهوه میل نمایید، این عمل باعث می‌شود تا بدن شما نسبت به کافئین مقاومت نشان داده و مقدار انرژی و هوشیاری بیشتری را که دریافت می‌کنید را جذب نکرده و آن انرژی به هدر برود.

 خرید آنلاین، اینترنتی، پستی انواع قهوه

 بین ساعت 12 ظهر تا 1 بعدازظهر و نیز از ساعت 5:30 تا 6:30 غروب هم دیگر زمان‌هایی از شبانه‌ روز هستند که میزان هورمون کورتیزول بدن شما زیاد می‌شود. بنابراین بهتر است در این ساعات نیز از نوشیدن نه تنها قهوه، بلکه از نوشیدن هر نوع نوشیدنی کافئین‌دار دیگری (مانند کاپوچینو) جدا خودداری نمایید.

 

 به نظر متخصصان مغز و اعصاب،کسانی که به محض بیدار شدن و قبل از ساعت 9:30  قهوه می‌نوشند، برای رسیدن به نتیجه دلخواهشان باید یک فنجان قهوه بسیار غلیظ تهیه و میل نمایند.

مناسب ترین ساعت نوشیدن قهوه چه ساعتی است؟


نوشیدن قهوه در زمان ناشتا بودن:

بهتر است قهوه را با معده خالی میل نکنید، زیرا خاصیت اسیدی آن باعث تحریک ترشحات معده خواهد شد و از طرفی مصرف قهوه هنگام ناشتا بودن در طولانی مدت باعث ورم، سوزش و حتی زخم معده می‌گردد.

 

نوشیدن قهوه بعد از وعده‌های غذایی:

بر خلاف تصور بسیاری از علاقه‌مندان قهوه، یکی از بهترین زمان‌های نوشیدن قهوه، بعد از وعده‌های غذایی است، زیرا اینکار برای سیستم گوارش بدن بسیار مفید است.

 

نوشیدن قهوه قبل و بعد از ورزش کردن:

طبق مطالعات انجام شده، نوشیدن قهوه قبل از ورزش، انرژی لازم برای انجام تمرین‌های دشوار و طاقت فرسا را فراهم می‌کند. البته باید بخاطر داشته باشید که نوشیدن قهوه بعد از ورزش نیز بی‌تاثیر نیست.

اگر بعد از ورزش قهوه میل نمایید، اسپاسم عضلانی ناشی از ورزش کردن کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه کم‌تر احساس درد خواهید کرد.

 http://www.smartadsmarket.ir

نوشیدن قهوه قبل از خواب:

کافئین از عملکرد یک ماده شیمیایی به نام آدنوزین جلوگیری می‌کند. آدنوزین (Adenosine) با اتصال به گیرنده‌های مخصوص خود، حس خواب آلودگی و بی‌حالی را در فرد ایجاد می‌کند. کافئین با اشغال این گیرنده‌ها باعث اختلال در سیستم خواب می‌شود.

 

بنابراین نوشیدنی‌های کافئین‌داری مانند قهوه را نزدیک ساعت خوابیدن‌تان میل نکنید، زیرا مدت زمانی که لازم است تا از تاثیر کافئین کاسته و اثر آن کم رنگ گردد، زمانی حدود سه تا پنج ساعت خواهد بود و همچنین هشت تا چهارده ساعت زمان لازم است تا تمامی اثرات کافیئن از بدن فرد خارج شود که در نتیجه، نوشیدن قهوه در ساعات پایانی روز و در ساعت نزدیک به خواب خویش باعث خواهد شد تا شما در خوابیدن دچار مشکل گردید و جالب است تا بدانید، براساس برخی از مطالعات، کافئین می‌تواند به خواب راحت شما نیز کمک کند!

 

آدنوزین (Adenosine)، هورمونی است که فعالیت بدن را کاهش داده و به شما کمک می‌کند تا احساس آرامش داشته باشید. در واقع پس از مصرف قهوه ، واکنش متقابلی بین Caffeine و Adenosine  اتفاق می‌افتد و هنگامی که کافئین وارد بدن می‌شود فعالیت این هورمون متوقف می‌گردد، اما بعد از چند ساعت بدن برای جبران این کمبود شروع به تولید بیشتر Adenosine می‌کند.

بنابراین هنگامی که کافئین از بدن خارج می‌گردد، مقدار زیادی از هورمون‌های Adenosine که قبلا برای مقابله با کافئین تولید شده است در بدن باقی می‌ماند که این ازدیاد هورمون‌های خواب‌آور و آرامش‌بخش در بدن، باعث می‌شود که احساس آرامش بیشتری به شما دست داده و احساس خواب‌آلودگی نمایید.

 

جالب است که هرچه مقدار مصرف قهوه بیشتر باشد، بدن نیز برای مقابله با ورود کافئین تعداد بیشتری از هورمون‌های آرام‌ بخش را تولید می‌کند و این باعث ایجاد حالت خواب آلودگی بیشتری در شما خواهد شد.

 

 فروشگاه آنلاین قهوه حراجی (فروشگاه تخصصی قهوه) یک سایت فروش اینترنتی قهوه (مرکز تخصصی فروش قهوه) است که در زمینه فروش انواع دان قهوه، پودر انواع قهوه (قهوه سبز، قهوه اسپرسو، قهوه ترک، قهوه فرانسه، قهوه فوری) و همچنین انواع مشتقات قهوه مانند کاپوچینو، نسکافه، اسپرسو فوری و نیز انواع هات چاکلت (شکلات داغ)، پودر کاکائو و نهایتا تجهیزات سرو و دم آوری قهوه فعالیت می‌کند.

خرید آنلاین، اینترنتی، پستی انواع قهوه

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test