ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید
0 تومان
پیگیری سفارش


شکلات داغ یا همان هات چاکلت ( Hot Chocolate ) با شیر خالص و شکر، یکی از نوشیدنی‌های محبوب مردم جهان است. خواص هات چاکلت (شکلات داغ) بسیار زیاد است، از جمله آنکه ذهن را پویا می‌کند و برای رفع استرس، افسردگی، غم و اضطراب به کاربرد دارد. نام علمی شکلات، تئوبروما کاکائو است و مردم یونان باستان، آن را ماده‌ای از سوی خدا می‌دانستند. برخی از شگفت انگیزترین خواص هات چاکلت  را در این مقاله کوتاه با شما به اشتراک می‌گذاریم.

 

10 مورد از مهمترین فواید شکلات داغ یا هات چاکلت  برای سلامتی

1. کنترل قند خون:

چربی‌های سالم موجود در کاکائوی مکزیکی می‌توانند به آرامی با شکر موجود در غذا یکسان شوند و در نتیجه از افزایش انسولین جلوگیری می‌کنند.

 

2. جلوگیری از سرطان:

محققان دریافته‌اند که تاثیر نوشیدن یک فنجان هات چاکلت (دو بار در روز) در مبارزه با رشد سلول‌های سرطانی، سه برابر بیشتر از چای سبز است. محققان توصیه می‌کنند که برای بهره‌مندی از فواید شکلات داغ ، روز خود را با نوشیدن یک فنجان از آن آغاز کنید.

10 مورد از مهمترین فواید شکلات داغ یا هات چاکلت  برای سلامتی


 3. بهبود خلق و خو:

هات چاکلت (شکلات داغ) به دلیل وجود سروتونین در شکلات می‌تواند استرس، ناراحتی و افسردگی را مهار کند. سروتونین مانند یک محرک عمل می‌کند و اندورفین را افزایش می‌دهد که باعث حس سرخوشی در فرد می‌شود.

به علاوه، هورمون‌های اضطراب به دلیل تمرکز تقویت کننده‌های سلولی، کاهش می‌یابند. این اثر در صورت ذوب شدن شکلات تلخ در نوشیدنی گرم بیشتر می‌شود زیرا گرم بودن این نوشیدنی در جلوگیری از سرطان موثرتر است.

 

4. بهبود عملکرد مغز:

افزایش جریان خون در بدن به معنای افزایش اکسیژن در مغز است. نوشیدن یک فنجان شکلات داغ، به دلیل داشتن فلاونوئید، مغز را قوی‌تر می‌کند. موسسه آمریکایی پیشرفت علم اعلام کرد که فلاونوئیدها جریان خون و در نتیجه اکسیژن بدن را افزایش می‌دهند که این امر به بهبود عملکرد مغز می‌انجامد.

به علاوه، این ماده از بیماری زوال عقل نیز جلوگیری می‌کند زیرا این بیماری به دلیل نبود جریان خون در مغز به وجود می‌آید. به همین دلیل است که محققان معتقدند نوشیدن شکلات داغ در درمان زوال عقل موثر است.

فلاونوئید موجود در شکلات داغ یا همان هات چاکلت علاوه بر بهبود عملکرد مغز، عملکرد رگ‌های خونی مغز را نیز بهبود می‌بخشد.

 

5. سلامت قلب:

با استناد به تحقیقات انجام شده، بیماری عروق کرونری، دلیل اول مرگ مردان و زنان در ایالات متحده است. از هر 4 نفر 1 نفر به بیماری عروق کرونری دچار است.

هات چاکلت فلاونوئید بالایی دارد. این ماده، سلول‌ها را تقویت کرده و رادیکال‌های آزاد عامل بیماری عروق کرونر و بیماری‌های دیگر را مهار می‌کند.

 

6. تقویت دندان‌ها:

اگزالیک اسید موجود در تانن شکلات داغ می‌تواند تولید اسیدها و ایجاد پلاک را کاهش دهد. تئوبرومین موجود در هات چاکلت به استحکام مینای دندان کمک کرده و از ایجاد لکه در دندان‌ها و تغییر رنگ آن‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین، می‌تواند میکروارگانیزم‌هایی به نام استرپتوکوک موتانس که در ایجاد پوسیدگی دندان نقش دارند را از بین ببرد.

 

7. پوستی سالم و جوان:

شکلات تلخ داغ سرشار از فلاونوئید است که به هیدراته شدن پوست کمک کرده و آن را زیبا می‌کند. همچنین در برابر اشعه ماوراء بنفش از پوست محافظت نموده و از ایجاد مشکلات پوستی نیز جلوگیری می‌کند.

 

8. پروتئین بالا:

دریافت پروتئین پس از تمرینات سنگین ورزشی، اهمیت  زیادی دارد و شما می‌توانید شکلات داغ  را امتحان کنید. هر فنجان شیر شکلات  8 تا 16 گرم پروتئین دارد.

پروتئین موجود در شکلات داغ به افزایش ماهیچه کمک می‌کند زیرا اسیدهای آمینه را به خوبی تقسیم می‌کند. شیر گاو دارای 20٪ پروتئین وی و 80٪ پروتئین کازئین است.

 

9. بهبود جریان خون:

یکی دیگر از فواید فلاونوئید موجود در شکلات داغ ، مهار نیتریک اکسید در بدن است. این مسئله با پیش بینی لخته‌های خون در ارتباط است، زیرا چسبندگی پلاکت‌های خونی کاهش یافته و جریان خون افزایش می‌یابد. فلاونوئید می‌تواند مانند یک رقیق کننده و عامل ضد لخته شدن خون عمل  ‌کند که خطر سکته را کاهش می‌دهد.

 

10. کنترل وزن:

یک تحقیق دیگر نشان می‌دهد که نوشیدن هات چاکلت (شکلات داغ) می‌تواند احساس گرسنگی را تا 50 درصد کاهش دهد. علاوه بر کمک به کاهش وزن، مقدار کمی شکلات داغ و تلخ  به شما حس سیری نیز می‌دهد و چون انسولین را کنترل می‌کند، چربی‌سوزی بهتر انجام می‌شود.

البته شما می‌توانید برخی از خواص هات چاکلت را از انواع دیگر شکلات نیز دریافت نمایید.

 

فروشگاه قهوه حراجی مرکز خرید و فروش عمده قهوه و پودر هات چاکلت فله و پودر شکلات داغ نی تل است

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test