بهترین زمان نوشیدن قهوه

محققان در کشورانگلیسی اعلام کرده‌اند که نوشیدن قهوه در برخی ساعات از شبانه روز، خطرات زیادی را برای بدن انسان می‌تواند به همراه داشته باشد.

مجله «Focus.de» گزارش می‌دهد گروهی از متخصصان این دانشگاه نتایج آزمایش خون ۲۹ داوطلب را برای بررسی سطح انسولین و مصرف قهوه با معده خالی را مورد بررسی قرار داده‌اند.

تأثیر نوشیدن قهوه صبحگاهی:

بر پایه این گزارش، این محققان به این نتیجه رسیده‌اند که نوشیدن یک فنجان قهوه در صبحگاه باعث اختلال در متابولیسم (سوخت و ساز) بدن شخص خواهد شد.

در این آزمایش، به شرکت کنندگان پس از بیدار شدن از خواب، یک فنجان قهوه با شکر داده شده است؛ به طوری که میزان کالری در آن با کالری یک وعده صبحانه معمولی برابر بوده است. در مرحله دیگر آزمایش، این داوطلبان در هر ساعت، چند دقیقه از خواب بیدار می‌شدند تا قهوه تلخ و سپس یک نوشیدنی شیرین را میل نمایند.

محققان در پایان به این نتیجه رسیده‌اند که بیخوابی و مصرف قهوه، اثری منفی بر سطح قند خون داشته و میزان قند خون را تا میزان ۵۰ درصد افزایش خواهد داد.

به گفته دانشمندان، این مسأله بخاطر ناتوانی بدن در جذب سریع گلوکز به محض بیدار شدن از خواب بوجود خواهد آمد.

محققان توصیه کرده‌اند که هیچگاه قهوه را با معده خالی میل ننمایید، بلکه آن را در کنار صبحانه و یا بعد از آن بنوشید؛ چرا که این مسئله خطرات آنرا برای سلامت بدن کاهش خواهد داد.