ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید
0 تومان
پیگیری سفارش


آیا نوشیدنی گرم می‌تواند محافظی در برابر ویروس کرونا باشد؟

شیوع ویروس کرونای جدید (CORONA COVID 19) با انتشار توصیه‌های مراقبتی عجیبی همراه بوده است.

یکی از این توصیه ها همانا نوشیدن مایعات گرم جهت مبارزه و از بین بردن ویروس کووید 19 یا همان ویروس کرونا بوده است!

نوشیدنی گرم (قهوه، هات چاکلت، کاپوچینو، نسکافه، کافی میکس و چای) آرامش‌بخش است، مخصوصا در یک هوای سرد و می‌تواند مرهمی باشد بر اذهان پریشان و شاید بتواند بین افراد حس نزدیکی ایجاد کند!

شاید خیلی‌ها در این شرایط سخت به فنجانی قهوه، استکانی چای یا لیوانی دمنوش پناه برده باشند، اما تاثیری که نوشیدنی گرم قطعا نمی‌تواند داشته باشد، محافظت از شما در برابر کووید-19 است.

یکی از توصیه‌های پزشکی جعلی در چرخش در دوران کرونا، همین است و ادعاهای زیادی درباره تاثیر نوشیدنی های گرم بر ویروس کرونا در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های شخصی دیده می‌شوند، و حتی کار به جایی رسید که یونیسف مجبور شد با صدور اطلاعیه‌ای هرگونه ارتباط با انتشار مطلبی درباره خواص محافظتی نوشیدن آب داغ را رد کند.

 

بخاطر داشته باشید آن چیزی که می‌تواند از شما در برابر ویروس کرونا محافظت کند رعایت فاصله اجتماعی است، نه مصرف نوشیدنی گرم!

آیا نوشیدنی گرم می تواند محافظی در برابر ویروس کرونا یا همان کووید 19 باشد؟

آیا نوشیدنی گرم می تواند محافظی در برابر ویروس کرونا یا همان کووید 19 باشد؟


 ران اکلز، متخصص بیماری‌های تنفسی در دانشگاه کاردیف و رئیس سابق مرکز سرماخوردگی عادی، می‌گوید "هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد نوشیدنی‌های گرم می‌توانند از ما در برابر عفونت‌های ویروسی محافظت کنند."

آقای اکلز قبلا درباره تاثیرات ظاهری نوشیدن مایعات گرم بر علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا تحقیق کرده است. این تحقیقات نشان داد که نوشیدنی گرم شاید باعث تسکین علائم بیماری شود، اما این اتفاق عمدتا به این خاطر است که به افزایش ترشح بزاق و مخاط در دهان و بینی منجر می‌شود که این امر التهاب را کاهش می‌دهد، اما او نتیجه دیگری نیز از این پژوهش گرفت: جنبه دل‌خوش‌ کننده مصرف نوشیدنی‌های گرم هم احتمالا زیاد است.

اما ویروسی که منجر به عفونت و بیماری شده است با مصرف نوشیدنی گرم از بین نمی‌رود!

ما می‌دانیم که نوشیدن مایعات یا غرغره کردن آب به هیچ عنوان نمی‌تواند از ما در برابر ویروس کرونای جدید محافظت کند و شما نمی‌توانید صرفا با نوشیدن مایعات گرم یا داغ ویروس را بشویید و خود را خلاص کنید!

درست است که ویروس کرونا می‌تواند همراه با ترشحات ناشی از سرفه یا عطسه افراد مبتلا از راه دهان و بینی وارد بدن شخص دیگر شود، اما عمدتا سلول‌های مجاری تنفسی را درگیر می‌کند. این ویروس برای ورود به سلول به آنزیمی نیاز دارد که در سطح سلول‌های مجاری تنفسی یافت می‌شود.

استنشاق، این ترشحات ریز را به طرف ریه‌ها هدایت می‌کند، " جایی که قطعا هیچ مایعی به آن دسترسی نخواهد داشت! "

بخاطر داشته باشید: دمای لازم برای نابودی ویروس کرونا چنان زیاد است که می‌تواند باعث جراحت شدید پوستی شود!

وقتی هم که ویروس وارد بدن می‌شود، خیلی سریع راهش را به داخل سلول‌های میزبان باز می‌کند و در آنجا وارد مرحله تکثیر می‌شود. این اتفاق به این معنی است که پاک کردن این ویروس منتفی است.

بعضی از پژوهش‌ها نشان داده است که بین آلودگی اولیه سلول و بیرون ریختن ویروس و آلودگی بقیه سلول‌ها می‌تواند تا سقف 30 ساعت فاصله زمانی وجود داشته باشد.

همچنین، ویروسی که وارد بدن شده باشد دیگر در برابر دمای شدید مصون است. دمای بدن انسان 37 درجه سانتیگراد است که برای تکثیر و شیوع ویروس بسیار مناسب محسوب می‌شود و در نتیجه بعید است که بتوانید دمای مجاری تنفسی خود را با سر کشیدن نوشیدنی داغ چنان افزایش دهید که باعث نابودی ویروس‌های ساکن در سلول‌ها شود.

ویروس سارس، از اقوام نزدیک ویروس کرونای جدید، در دمای 56 درجه سانتیگراد و بالاتر کاملا نابود می‌شود. البته برخی از آزمایش‌ها نشان داده است که برای اطمینان کامل بهتر است دما را تا 65 درجه سانتیگراد بالا ببرید. ما فعلا اطلاعات دقیقی درباره ویروس جدید و تاثیر حرارت بر آن نداریم، اما بعید است که تفاوت چندانی با بقیه ویروس‌های کرونا داشته باشد.

ویروس موجود در مواد غذایی را می‌توان با طبخ در دمای 70 درجه سانتیگراد نابود کرد، اما چنین دمای بالایی باعث تاول زدن پوست و ایجاد جراحت خواهد شد.

عمل کردن به برخی از توصیه‌های جعلی و نشستن طولانی‌ مدت در آبی تا این اندازه داغ اصلا کار راحتی نیست و ضرر احتمالی آن بیشتر از سودش خواهد بود. حتی اگر بتوانید برای مدت طولانی در آب داغ بشینید نیز تاثیری بر ویروسی که از قبل وارد بدنتان شده است، نخواهد داشت و دلیلش هم این است که دمای داخلی بدن انسان در هر شرایطی حدود 37 درجه سانتیگراد باقی می‌ماند، مگر اینکه تب داشته باشید. لذا احتمال اینکه خود را بسوزانید و آسیب جدی به بدن خود وارد کنید، بسیار زیاد است.

افزایش دمای بدن به حتی 40 درجه سانتیگراد نیز می‌تواند باعث گرمازدگی شدید شود و افزایش بیش از آن در صورت درمان نشدن می‌تواند به مرگ منجر گردد.

ادعاهای نادرستی نیز درباره خواص مراقبتی ترکیبات موجود در چای و تاثیر آن‌ها بر کووید-19 مطرح شده است، اما این ادعاها به هیچ عنوان مبنای علمی ندارند.

در پایان باید بگوییم که مصرف نوشیدنی گرم (قهوه، هات چاکلت، کاپوچینو، نسکافه، کافی میکس و چای) شاید آرامش ‌بخش باشد، اما بهترین راه برای مبتلا نشدن به کووید-19 شستن دست‌ها با آب و صابون بعد از لمس سطوح بالقوه آلوده، رعایت فاصله اجتماعی و تبعیت از آخرین توصیه‌های رسمی پزشکی است.

 

فروشگاه قهوه آنلاین حراجی (فروشنده متخصص قهوه) توزیع کننده عمده انواع دان قهوه و انواع پودر قهوه اسپرسو، پخش کننده عمده و جزئی  انواع نسکافه فله و نسکافه شرکتی، انواع هات چاکلت فله و شرکتی، انواع نسکافه فله و شرکتی، انواع قهوه ترک فله و شرکتی، انواع قهوه سبز فله و شرکتی، انواع پودر کاپوچینو فله و شرکتی، انواع قهوه فرانسه فله و شرکتی است.

خرید آنلاین، اینترنتی، پستی انواع قهوه

 

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test