ورود / ثبت نام
پروفایل سوابق سفارش خروج

دسته بندی کالاها

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید
0 تومان
پیگیری سفارش


شناخت انواع دستگاه های قهوه ساز برای درست کردن انواع قهوه ، به شما برای انتخاب قهوه ی مورد علاقه تان کمک می کند.هر دستگاه قهوه ساز بسته به زمانی که قهوه را آماده می کند، حجم و وزن و میزان قدرت آن کاردبردهای متفاوتی دارند.در زیر به معرفی انواع دستگاه های قهوه ساز پرداخته ایم.

 

1. قهوه ساز فیلتردار ( Drip coffee maker ):

قهوه ساز فیلتردار (Drip coffee maker)

در ادامه بطور کامل شما را با انواع دستگاههای قهوه ساز آشنا خواهیم کرد:


کار کردن با قهوه سازهای فیلتردار بسیار آسان است و در بسیاری از شرکت ها و کافه ها ازاین مدل قهوه ساز استفاده می شود.این قهوه ساز را با نام دیگری به نام قهوه ساز قطره ای هم می شناسند.همچنین می توان به جای فیلترهای دایمی از فیلتر های کاغذی یک بار مصرف استفاده کنید و برای محیط  های عمومی مانند شرکت و کافه ها بسیار مناسب تر می باشد.برای استفاده از این دستگاه نیازی نیست آب را از قبل بجوشانید وقتی دستگاه را روشن می کنید آب به آرامی جوش می آید و کم کم به فیلتر حاوی قهوه اضافه می شود.به علت آسان بودن کار کاردن بااین دستگاه به طور گسترده درمنازل و شرکت ها استفاده می شود.

2. قهوه ساز خلأ یا وکیوم (Vacuum coffee maker):

آشنایی با قهوه ساز خلأ یا وکیوم (Vacuum coffee maker) و سایفون و کمکس و وی60 و ایروپرس

قهوه ساز سایفون ( قهوه ساز نسل سوم ) توسط شخصی به نام لوف در سال 1830  اختراع شد. لوف اهل برلین آلمان بود. قهوه ساز سایفون دو محفظه متصل به هم دارد و به کمک خلا قهوه را آماده می کند. قهوه ساز سایفون دارای فیلتر می باشد و این فیلتر از الیاف شیشه ای یا فلزی ، کاغذ یا نایلون می باشد. جنس محفظه ها معمولا از شیشه ی بوروسیلیکات ، فلز یا پلاستیک می باشد.

نحوه کار دستگاه سایفون:

آب را در مخزن پایینی می ریزند و آن را حرارت می دهند تا به دمای جوش می رسد.بخار آب حاصل از آبی که در حال حرارت دیدن است به مخزن بالا که حاوی قهوه می باشد منتقل می شود و با پودرهای قهوه ی آسیاب شده به خوبی مخلوط می شود ، وقتی آب مخزن پایینی کاملا مخلوط شد ، شعله ی مخزن زیرین را خاموش می کنند و بر اثر افت دما ، فشار بخار در مخزن پایین کاهش می یابد و قهوه از فیلتر در مخزن بالا رد می شود و به مخزن پایینی می ریزد.قهوه ای را که در مخزن پایینی ریخته شده را در فنجان می ریزند و سرو می کنند.

3. اسپرسو ساز ( Espresso Machine ):

آشنایی با دستگاه قهوه ساز و اسپرسو ساز برقی خانگی ( Espresso Machine )

اسپرسو قهوه ی غلیظی است که پایه ی خیلی از قهوه ها و نوشیدنی های بر پایه ی قهوه می باشد.اسپرسو به دلیل میزلن کافیین بالایی که دارد انرژس بدن را تامین می کند.از اسپرسو برای تهیه ی نوشیدنی هایی مانند کافه لاته ، کاپوچینو ، موکا ، آمریکانو استفاده می شود.طبق تحقیقات انجام شده اسپرسو به دلیل غلظت بالا و میزان کافیین بالایی که دارد روی سیستم مغزی اثر زیادی می گذارد و حافظه و تمرکز را افزایش می دهد.

در صورتی که اسپرسو در منزلتان زیاد استفاده می کنید پس قطعا دستگاه اسپرسوساز را در خانه احتیاج دارید.روش کار دستگاه اسپرسو ساز آب جوش را با فشار خیلی زیاد از میان دانه های قهوه ی آسیاب شده می گذراند.میزان فشار بخار در دستگاه اسپرسو ساز مهم است.این دستگاه اسپرسو ساز در ایتالیا توسط شخصی به نام آنجلو موریوندو اختراع شد.با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز کف روی قهوه ایجاد می شود.قهوه ی اسپرسو نوعی نوشیدنی بسیار غلیظ می باشد.عطر فراوانی دارد و بسیار تلخ می باشد.

رفته رفته با گذشت زمان دستگاه اسپرسو سازی را اختراع کردند که سریع تر قهوه را دم می آورد.دستگاه های اسپسرسو ساز انواع مختلفی مانند نیمه اتوماتیک ، اتوماتیک ، تمام اتوماتیک می باشند.اما ساز و کار همه ی آن ها یکی می باشد. 

انواع اسپرسوساز :

اسپرسوساز خانگی:

در صورتیکه به خوردن قهوه ی اسپرسو عادت کرده اید و عادت روزانه ی شما مصرف قهوه می باسد پس بهتر است یک دستگاه خانگی قهوه اسپرسو را تهیه کنید.دستگاه های خانگی اسپرسوساز با کارکردی راحت و با سایزی مناسب برای استقاده در منزل به راحتی نیاز خانواده را تامین می کند.

اسپرسوساز کپسولی:

دستگاه های اسپرسو ساز کپسولی دستگاه های حرفه ای ای هستند که با قرار دادن کپسول مخصوص قهوه در دستگاه به راحتی و در کمترین زمان قهوه ی اسپرسو را به شما تحویل می دهد.

اسپرسوساز مینی:

دستگاه های اسپرسوساز مینی به این علت که نیازی به برق ندارند و بسیار کم جا و سبک هستند برای محل کار و سفر بسیار مناسب می باشد و نیاز شما را به راحتی برطرف می کند.

اسپرسوساز برقی:

همانطور که از اسمش پیداست با برق کار می کند.این دستگاه نسبت به دستگاه های مینی و خانگی قهوه ی اسپرسوی حرفه ای تری را به شما ارایه می دهد و در زمان کمی قهوه ی اسپرسوی لذیذی را برای شما آماده می کند.روش کار به این صورت است که بسته به میزان شاتی که می خواهید میل کنید ، تک شات یا دبل شات 7 تا 14 گرم قهوه ی آسیاب شده و رست شده را در فیلتر دستگاه می رسزید و مقداری آب به داخل مخزن می ریزید ومقداری سطح قهوه را فشرده می کنید و دستگاه را روشن کنید تا قهوه ی اسپرسوی شما آماده شود.

اسپرسوساز مسافرتی:

دستگاه های اسپرسوساز مسافرتی با حجم کم و وزن پایین به راحتی نیاز شما به قهوه را در سفر رفع می کند.در صورتی که به مصرف قهوه عادت کرده اید ، اسپرسوساز مسافرتی به شما پیشنهاد می شود .دستگاه اسپرسوساز مسافرتی در انواع برقی و غیربرقی وجود دارد که دستگاه اسپرسوساز برقی آن تویط باطری ماشین شارژ می شود.

4. نسکافه ساز ( Nescafe Machine ):

 نسکافه ساز (Nescafe Machine)

دستگاه نسکافه ساز یک دستگاه رایج و راحت برای درست کردن قهوه می باشد.با این دستگاه انواع قهوه را می توان تهیه کرد.

 

5. موکاپات ( Moka pot ):

آشنایی با موکاپات و موکاکرم و طرز کار انها ( Moka pot )

اسپرسو ساز گازی می تواند تا حدودی جایگزین اسپرسوساز برقی شود .اسپرسوساز برقی به علت گرانی کمتر مورد استقبال قرار می گیرد.دستگاه اسپرسوساز گازی هم فشار مورد نیاز را تامین می کند.

موکاپات و انتظار شما را برای قهوه ی اسپرسو برآورده می کند. نام دیگر این دستگاه موکاپات می باشد.

روش کار موکاپات:

این دستگاه از سه قسمت مخزن زیرین ، مخزن میانی ، مخزن بالایی تشکیل شده است .در مخزن پایینی آب ، در مخزن میانی پودر قهوه و در مخزن بالایی نوشیدنی اسپرسو تشکیل می شود.

پودر قهوه را در مخزن میانی ، آب را در مخزن پایینی بریزید.روی شعله ی گاز قرار دهید.

آب در مخزن پایینی بخار می شود و میان پودر قهوه در مخزن میانی نفوذ می کند و در نهایت عصاره ی قهوه به مخزن بالایی منتقل می شود.جنس بدنه ی  دستگاه اسپرسوسا گازی یا همان موکاپات آلومینیمی می باشد و سوپاپ آن از بدنه ی بیرونی آن قابل دیدن می باشد.موکاپات در طرح ها و رنگ ها و طراحی های مختلفی با همین طرز کار در بازار موجود می باشد.کرم قهوه یا کف روی قهوه ای که توسط دستگاه اسپرسوساز دستی تهیه می شود کم می باشد.

6. قهوه ساز کپسولی ( Capsule Coffee Machine ) :

قهوه ساز کپسولی (Capsule Coffee Machine)

 

کار با دستگاه قهوه ساز کپسولی بسیار راحت می باشد.فقط کافی است کپسول قهوه را که در طعم ها و درجه های مختلف قهوه وجود دارد را در دستگاه قرار دهید تا به شما قهوه ی گرم و خوش عطر و طعم بدهد.

حال بهتر است بدانید کپسول قهوه چیست :

کپسول قهوه یک محفظه است که برای تهیه ی یک فنجان قهوه بدون نیازبه اندازه گیری استفاده می شود.کپسول ها انواع مختلفی دارند .محتویات داخل این کپسول پودر قهوه ی تازه ی رست شده و آسیاب شده می باشد.کپسول قهوه در برابر هوا کاملا عایق می باشد و تا زمانی که کپسول قهوه آسیب نبیند عطر و طعم قوی قهوه ماندگار می باشد.

ساختار کپسول نسپرسو:

ساختار کپسول نسپرسو جنسی کاملا پلاستیکی دارد. در بالای این کپسول غشایی پلاستیکی و بسیار محکم قرار دارد . در زیر آن لایه‌ای پلاستیکی و مشبکی قرار گرفته است که روزنه‌های نسبتا درشتی برای گذر آب دارد. در زیر این لایه مشبک ، ترکیب پودر قهوه است. بعد از پودر قهوه ، لایه‌ی مشبک دیگری با روزنه‌های بسیار ریز وجود دارد که قهوه پس از ترکیب با آب از این روزنه‌ها عبور کرده و به فنجان وارد می‌شود  در نهایت همه‌ی اینها درون یک محفظه‌ای بسیار محکم و فوق عایق قرار گرفته‌اند که از 8 لایه مختلف نشکیل شده است. همه این عوامل دست به دست یکدیگر می‌دهند و کیفیت و تازگی قهوه را به خوبی حفظ می کنند.

به دلیل حساسیت بالای کپسول قهوه ، برای تهیه آن باید از مواد اولیه ی مرغوب استفاده شود تا کیفیت قهوه درون کپسول قهوه به خوبی حفظ شود.در صورتی که کپسول به خوی تولید نشود دیگر نمی تواند عایق خوبی باشد در نتیجه کیفیت لازم را نخواهد داشت.

شرکت نسپرسو یکی از معروف ترین شرکت ها برای تولید کپسول قهوه می باشد.

7. فرنچ پرس ( French press ):

آشنایی با فرنچ پرس ( French press ) و قابلیتهای کاری فرنچ پرس

کار با دستگاه فرنچ پرس بسیار آسان اسا و در کمترین زمان قهوه ی شما آماده می شود.قهوه را در محقظه ی فرنچ پرس می ریزید و آب داغ را روی آن بریزید مقداری صبر کنید و بعد از چند دقیقه اهرم فرنچ پرس را فشار دهید تا تفاله قهوه به سمت پایین هدایت شود .قهوه ی شما آماده است آن را در فنجانی بریزید و میل نماید.فرنچ پرس ها در طرح ها و رنگ های مختلف ارایه می شوند .

8. قهوه ترک ساز ( Turkish Coffee Maker ):

آشنایی با قهوه ترک ساز ( Turkish Coffee Maker )

درست کردن قهوه ی ترک با ظرف های قهوه ساز بسیار کار آسانی است.اما در صورتی که تمایل دارید می توانید آن را در قهوه سازهای برقی درست کنید.

9. قهوه ساز دو نفره (Double Coffee Machines):

دستگاه های قهوه ساز دونفره برای محیط های خانه و ادارات بسیار مناسب هستند .به راحتی کار می کنند و در آن واحد دو قهوه ی فنجان را برای شما آماده می کند.این قهوه ساز دو نفره به علت سادگی در کار و ارایه ی دو فنجان قهوه همزمان برای محیط های عمومی و شلوغ مناسب می باشد.قهوه ای که در این قهوه ساز دونفره استفاده می شود همان قهوه ی معمولی آسیاب شده و رست شده می باشد.

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test

test
test